Jak wypolerować zmatowione reflektory?

Chyba każdy posiadacz samochodu prędzej czy później pozna problem zmatowionych reflektorów. To zupełnie normalne, że z biegiem czasu ta delikatna, plastikowa powierzchnia wskutek działania szkodliwych czynników atmosferycznych przestaje być przejrzysta i błyszcząca. Przyczyniają się do tego również np. odpryskujące na drodze kamyki tudzież nieodpowiednie preparaty do mycia pojazdu. Nie dość, że wygląda to po prostu nieładnie, to ponadto znacząco wpływa na zmniejszenie widoczności podczas jazdy o zmroku, czy też w ponure dni, jakich zresztą teraz niemało.
Jak zatem pozbyć się problemu, bez wydawania fortuny na nowe reflektory? Wystarczy trochę wolnego czasu, cierpliwości oraz kilka akcesoriów, dostępnych na każdą kieszeń. Oczywiście z góry zaznaczamy, że naprawdę doskonałe rezultaty zapewni jedynie polerowanie maszynowe (zwłaszcza przy bardzo mocno zniszczonej powierzchni), jednak zdajemy sobie sprawę, iż nie każdy dysponuje takim sprzętem, dlatego proponujemy Wam alternatywę w postaci polerowania ręcznego.
Gotowi? Zaczynamy!
Przygotuj:
– wodoodporny papier ścierny o gradacji 1200, 2500 oraz 3000
– dobrą taśmę do oklejenia elementów karoserii wokół lamp
– mocno ścierną pastę polerską lub zestaw od firmy Mothers
miękką szmatkę
– wodę z szamponem samochodowym + gąbkę
Gdy już skompletujesz odpowiedni zestaw, możesz zabrać się do pracy. Starannie wykonuj poniższe kroki:
1. Reflektory należy oczyścić ze wszelkich zanieczyszczeń, które w trakcie polerowania mogłyby rysować powierzchnię. Najlepiej zrobić to gąbką, przy użyciu wody z szamponem samochodowym w odpowiednich proporcjach. Następnie oklej karoserię wokół reflektorów taśmą, co zapobiegnie uszkodzeniu lakieru w tym miejscu.
2. Papier ścierny o gradacji 1200 zmocz wodą i przy jego pomocy dokładnie z matuj powierzchnię. W trakcie tej czynności na bieżąco zwilżaj papier wodą.
3. W następnym kroku sięgnij po drugi rodzaj papieru (ten o gradacji 2500) i działaj podobnie jak w punkcie 2.
4. Powtórz poprzednie kroki, tym razem z użyciem papieru o gradacji 3000
5. Na porządnie już zmatowioną i osuszoną powierzchnię zaaplikuj pastę polerską. Z pomocą miękkiej szmatki poleruj reflektory aż do uzyskania pożądanego efektu.
6. Aby na przyszłość uniknąć szybkiego ponownego matowienia reflektorów, możesz sięgnąć po Ceramic Pro Plastic, który na długo zabezpieczy powierzchnię. Więcej informacji o samym produkcie oraz jego aplikacji znajdziesz na stronie naszego sklepu na www.escd.pl
Pracuj cierpliwie i dokładnie, a zobaczysz naprawdę niezły efekt . Powodzenia!
A jeśli natomiast nie masz czasu i cierpliwości na samodzielne polerowanie reflektorów, bądź oczekujesz spektakularnych efektów, zapraszamy do Shine Car Detaling w Kalwarii Zebrzydowskiej przy ulicy Zjednoczenia 5, gdzie z przyjemnością zrobimy to za Ciebie!