Jak zabezpieczyć samochód przed zimą?

Pochmurna i deszczowa pogoda skutecznie utwierdza nas w przekonaniu, że oto wielkimi krokami nadchodzą ciężkie czasy dla naszych czterech kółek. Jednak czy naprawdę jest się czego bać? Na to pytanie odpowiemy w dalszej części artykułu, zapraszamy do lektury!
Nie będzie niczym nowym stwierdzenie, że zima nie jest przyjazną porą roku dla pojazdów. Błoto pośniegowe, sól drogowa, piasek, czy tajemnicze chemikalia potrafią mieć destrukcyjny wpływ na lakier. Najgorsza z nich jest owa sól, której skład chemiczny pozwala na wysoką absorbcję wody, a więc przyklejona do karoserii obficie chłonie wilgoć, co w efekcie przyspiesza proces utleniania, a stąd już idealna droga do powstania korozji. Sprzyjają temu mikrouszkodzenia powierzchni lakierniczej, dlatego tak ważne jest, aby jak najbardziej ograniczyć ich powstawanie.

Często dopiero na wiosnę odkrywamy wiele przykrych niespodzianek, które mocno psują wygląd samochodu, a po kilku takich sezonach wizyta u lakiernika może okazać się niezbędna i przy tym kosztowna. Dobra wiadomość jest taka, że wszystkich tych negatywnych skutków da się całkiem łatwo uniknąć. Zimy nie odwołamy, ale możemy wyposażyć się w skuteczną broń, jaką jest odpowiednie zabezpieczenie pojazdu. Poniżej przedstawiamy wam 3 rewelacyjne specyfiki, dzięki którym Wasze auto będzie odporne na wszelkie szkodliwe czynniki zewnętrzne niezwykle nasilone przez najbliższe miesiące.

Ceramic Pro 9 H – jeśli kiedykolwiek zastanawialiście się nad naprawdę porządnym zabezpieczeniem karoserii, to nie warto czekać. Właśnie teraz jest idealna pora, aby przekonać się o wspaniałych właściwościach tej powłoki. Wiele razy wspominaliśmy już o tym wyjątkowym specyfiku i przypominamy tylko, że Ceramic Pro Strong 9H to aktualnie w branży detailingowej najdoskonalsze powłoki ochronne. Żaden inny produkt nie może równać się z powłokami Ceramic Pro, które zapewniają nieskazitelny, lustrzany blask, wydobywają głębię koloru oraz chronią powłokę lakierniczą przed zarysowaniami i zanieczyszczeniami, a w przyszłości przed korozją. Dzięki Ceramic Pro 9H lakier staje się odporny na agresywną chemię, promienie UV, a także wszelakie czynniki atmosferyczne, np. częste o tej porze roku kwaśne deszcze czy wspomniane wyżej zanieczyszczenia drogowe. Nie jest to specyfik tani, lecz biorąc pod uwagę, że jego działaniem będziemy cieszyć się nawet przez 5 lat, koszt okazuje się być wcale niewygórowany. Pamiętajmy jednak, że CP 9H może być aplikowany wyłącznie w wybranych studiach detailingowych (w tym Shine Car Detailing), gdzie pracują wyszkoleni oraz doświadczeni detailerzy, którzy bez problemu poradzą sobie z tym wymagającym produktem.

Ceramic Pro Light – podstawowa, acz również bardzo dobrze opracowana powłoka oferowana przez Nanoshine Ceramic Pro. Podobnie jak flagowy produkt tej marki, czyli CP 9H, ochroni karoserię przed łatwym zarysowaniem, blaknięciem, czy korozją, zapewniając jednocześnie niebywały blask. Okres jej działania trwa krócej, niż w przypadku 9H, jednak mogą być to nawet aż dwa lata, czyli nadal zachwycająco długo. CP Light możecie aplikować własnoręcznie, jeśli natomiast nie czujecie się pewnie w tego typu zabiegach, w studio detailingowym z przyjemnością zrobią to za Was.

Fanom wosków gorąco polecamy bestseller od Swissvax. Dzięki swemu unikalnemu, dopracowanemu w każdym szczególe składowi, zabezpieczy lakier na dobrych kilka miesięcy i stanowi sporą konkurencję dla innych, popularnych wosków. Nie bez powodu jest to produkt, którym zachwycają się najwięksi światowi mistrzowie detailingu. Ponadto okazuje się łatwy w użyciu, bardzo dobrze sprawdzi się aplikowany w domowych warunkach.

Powyżej zaproponowaliśmy Wam 3 według nas najlepsze i najtrwalsze rozwiązania, jeśli chodzi o zabezpieczenie auta przed zimą, warto jednak poświęcić uwagę nie tylko samej karoserii, lecz również felgom i plastikom, co również zaprocentuje na przyszłość. Do konserwacji plastików świetnie nadadzą się Soft99 Black Parts One lub Ceramic Pro Plastic. W przypadku felg bardzo dobrą ochronę zafundują nam np. Soft99 Wheel Dust Blocker czy też Chemical Guys Wheel Guard. Ogólnie w tej kategorii znajdziecie wiele dobrych i sprawdzonych specyfików, więcej znajdziecie na www.escd.pl

Ceramic Pro Rain, Soft 99 Glaco – preparaty te co prawda nie zabezpieczą pojazdu przed zimą, jednak również są one szczególnie warte uwagi o tej porze roku, gdyż ułatwią nam poruszanie się w trakcie obfitych opadów deszczu, jakich z pewnością teraz nie zabraknie. Są to tzw. “niewidzialne wycieraczki”, które niwelują konieczność używania wycieraczek podczas jazdy w deszczu. W trakcie przymrozków utrudniają również powstawanie szronu oraz zamarzanie szyb. Sprawiają, że powierzchnia pozostaje czysta przez dłuższy czas oraz poprawiają widoczność w nocy. Nie tylko wpływają na komfort, lecz przede wszystkim na bezpieczeństwo jazdy.

Niezależnie od dokonanego wyboru, niezwykle ważne jest, aby dany specyfik zawsze aplikować na idealnie czystą powierzchnię. Odsyłamy Was przy okazji do naszego tekstu o glince, z pomocą której pozbędziecie się wszelkich, nawet niewidocznych gołym okiem zanieczyszczeń i fachowo przygotujecie powierzchnię pod wosk czy powłokę. Już po zaaplikowaniu warstwy ochronnej, mimo że brud nie będzie przylegał tak łatwo, nie należy również zapominać o regularnym i dokładnym myciu pojazdu profesjonalnym szamponem.
Pamiętajcie, że właściwie to ostatni dzwonek, aby pomyśleć o przygotowaniu pojazdu na trudne warunki atmosferyczne i drogowe. Naprawdę warto poświęcić teraz nieco wysiłku (bądź powierzyć samochód w fachowe ręce), niż na wiosnę niemile się rozczarować. Nie dajmy się zaskoczyć zimie!

________________________________________________________________________
Artykuł nie jest sponsorowany. Wszelkie opinie w nim zawarte są naszymi własnymi.