TOP 10 – akcesoria do pielęgnacji samochodu

Porządne kosmetyki samochodowe i odpowiednia technika pracy to podstawa sukcesu, jeśli chodzi o jakiekolwiek działania związane z pielęgnacją pojazdu. Dobrze jest jednak również wyposażyć się w akcesoria, które znacznie ułatwią i uprzyjemnią nam pracę oraz pozwolą przy tym zadbać o nawet najdrobniejsze szczegóły. Zazwyczaj są to produkty, które zbytnio nie nadszarpną naszego budżetu, a okazuję się niezwykle przydatne w osiągnięciu oczekiwanych rezultatów w owiele szybszy i często też bezpieczniejszy sposób.

Poniżej przedstawiamy wam listę 10 akcesoriów z zakresu pielęgnacji pojazdu, które naszym zdaniem warto jest posiadać w swoich zbiorach.

  1. Wiadro z separatorem

Osobiście nie wyobrażamy już sobie funkcjonować bez tego prostego, acz bardzo przydatnego wynalazku.  Separator to nic innego, jak wkładka w formie kratki z podwyższeniem o wysokości 6.5 cm umieszczona w wiadrze. Ma ona na celu oddzielenie i zatrzymanie na dnie brudu z gąbki, która dzięki temu w trakcie płukania pozostaje idealnie czysta i nie przenosi z powrotem zanieczyszczeń.

  1. Pędzelki do detali

Dbałość o szczegóły jest niezmiernie ważna, a to właśnie dzięki pędzelkom wyczyścimy nawet największe zakamarki. Ważne, by były one nie tylko skuteczne, ale jednocześnie delikatne, by nie porysować / zadrapać czyszczonych elementów.

  1. Szczotki do kół

Spełniają podobne zadanie, jak wyżej wymienione pędzelki, czyli pozwalają bezproblemowo dotrzeć w trudno dostępne miejsca. Sprawdzą się szczególnie w pielęgnacji kół i okolic, które to zbierają najgorsze zabrudzenia, ze względu na swoją bezpośrednią styczność z brudem drogowym.

  1. Szczotka do skóry

Skóra jest dosyć wymagającym materiałem, które niezabezpieczone łatwo ulega zabrudzeniom, a jednocześnie należy obchodzić się z nią bardzo delikatnie. Do jej czyszczenia świetnie sprawdzi się szczoteczka, która skutecznie usunie zanieczyszczenia, jednocześnie nie rysując powierzchnie.

  1. Szczotka do tapicerki materiałowej (welurowej)

Każdy posiadacz czworonożnego przyjaciela zna problem sierści na tapicerce. Nie jest łatwo się jej pozbyć, dlatego sprawę znacznie ułatwi odpowiednia, wykonana z gumy szczotka, która poradzi sobie z nawet najkrótszymi włoskami.

  1. Mikrofibra

Mikrofibrze poświęciliśmy już kiedyś odrębny wpis (link), do lektury którego serdecznie zachęcamy. Dodamy tylko, że to wielofunkcyjne “narzędzie”, które przyda się ez względu na to, jak bardzo angażujesz się w kwestie dbania o samochód.

  1. Aplikatory

Przydadzą się do ręcznego rozprowadzenia kosmetyków na różnych powierzchniach. Ułatwiają dokładną i równomierną aplikację specyfiku, jednocześnie nie zarysowując powierzchni, na której pracujemy.

  1. Gąbki/rękawice do mycia

Dobra gąbka czy rękawica powinna skutecznie zbierać brud z mytej powierzchni.  Istotne, by można było łatwo wypłukać z niej zanieczyszczenia, aby nie przenosiły się z powrotem na karoserię.

  1. Taśma

Bardzo przydatna rzecz, jeśli chodzi o oklejanie elementów pojazdu. Dobra taśma powinna porządnie przylegać do powierzchni, ale musi również dać w łatwy sposób się usunąć po zakończeniu pracy. Sprawdzi się szczególnie podczas polerowania lakieru czy lamp.

  1. Zapachy samochodowe

Co prawda w żaden sposób nie ułatwią nam one pielęgnacji samochodu, jednak z pewnością umilą wszystkie chwile spędzane w jego wnętrzu. A np. te od Mr & Mrs Fragrance są w dodatku bardzo designerskie, więc oprócz wydzielania pięknego zapachu, cieszą także oko.

 

Na tym zakończymy naszą subiektywną listę najbardziej przydatnych akcesoriów dla każdego posiadacza czterech kółek. Wybraliśmy dla Was te, których jakość naprawdę nas zachwyca i osobiście bardzo chętnie po nie sięgamy. To takie uniwersalne produkty, które przydają się zarówno profesjonalnym detailerom, jak i największym laikom w tym temacie i w każdych rękach spiszą się świetnie. Więcej tego typu produktów znajdziecie oczywiście w naszym sklepie pod adresem www.escd.pl