10 bestsellerów wśród kosmetyków samochodowych

Wybór kosmetyków samochodowych na rynku jest naprawdę ogromny. Jak w każdej branży, tak i w detailingu, jedne produkty okazują się prawdziwymi perełkami, inne dają zadowalające efekty, lecz bez przysłowiowego “wow” i oczywiście są też takie, których miejsce jest w koszu na śmieci. W naszym studio lubimy naprawdę wiele specyfików*, jednak te, które szczególnie możemy polecić każdemu posiadaczowi czterech kółek, uplasowały się na naszej subiektywnej liście 10 bestsellerów. Aczkolwiek z tą subiektywnością to tylko dla formalności, ponieważ wiemy, że z naszą opinię zgodziłoby się mnóstwo innych użytkowników.

A zatem, zaczynamy!

  1. Nanoshine Ceramic Pro

Co prawda nie jest to jeden konkretny produkt, lecz kilka rodzajów specyfików, jednak wszystkie wpisują się w kategorię ceramicznych powłok ochronnych. Znajdziemy tutaj wprost rewelacyjne preparaty do skutecznego i długotrwałego zabezpieczenia lakieru, kół, tapicerki czy szyb. Więcej na ich temat poczytacie w jednym z naszych poprzednich artykułów https://shinecardetailing.pl/ceramic-pro-w-shine-car-detailing/, choć słowa i tak nie oddają wspaniałych efektów, jakie można uzyskać dzięki tym produktom. Polecamy zawsze i każdemu z czystym sumieniem.

  1. ADBL Shampoo

Dobry szampon to podstawa, jeśli chcemy mieć czysty samochód. Ważne, by nie tylko skutecznie pozbywał się zabrudzeń, lecz jednocześnie był delikatny dla karoserii. ADBL Shampoo posiada neutralne pH, co sprawia, że jest bezpieczny dla wszystkich powierzchni Twojego auta. Dodatek olejków cytrynowych i pomarańczowych sprawia, że jest w stanie usunąć nawet najcięższe zabrudzenia. Dodatkowo rewelacyjnie pachnie colą, co jeszcze bardziej uprzyjemnia pracę z nim.

  1. Shiny Garage Fluffy Dryer

Aby skutecznie i szybko wysuszyć pojazd, potrzebny jest nam dobry ręcznik. Musi on świetnie chłonąć wodę, być delikatny i nie rysować lakieru – te cechy posiada właśnie Fluffy Dryer od Shiny Garage. Ponadto nie pozostawia smug i zachowuje swe właściwości nawet po praniu.

  1. Koch Chemie APC Green Star

Uniwersalny środek czyszczący to coś, co każdy posiadacz samochodu powinien mieć na swojej półce. Naszym ulubieńcem jest APC Green Star od Koch Chemie. Doskonale nadaje się do czyszczenia powierzchni zewnętrznych oraz wewnętrznych w samochodzie. Co ważne, produkt dobrze utrzymuje się na powierzchni pionowej podczas stosowania w pianownicy. Jego wydajnosć to także ogromny plus.

  1. Meguiar’s Ultimate Compound

Polerowanie pojazdu to wymagająca czynność. Bez dobrego specyfiku ani rusz. Świetnym wyborem będzie tutaj Ultimate Compouns, który niweluje zadrapania, zarysowania, plamy czy zmatowienia i świetnie sprawdzi się również na bezbarwnych lakierach. Pozostawia lustrzany blask, który będzie cieszył oko nawet najbardziej kapryśnego użytkownika. Warto dodać, że nadaje się on zarówno do polerowania ręcznego, jak i maszynowego.

  1. Autoglym High Definition Wax

Rynek kosmetyków samochodowych jest niezwykle bogaty w różne rodzaje wosków, mających zabezpieczyć karoserię. Nam do gustu przypadł szczególnie High Definition Wax, który pozostawia niezwykle głęboki, lustrzany blask. Jego bogaty skład sprawia, że wzorowo chroni pojazd, a ponadto jest łatwy w użyciu.

 

  1. Meguiar’s Endurance Gel

Zaniedbane opony psują efekt nawet najpiękniejszego samochodu. Aby utrzymać je w doskonałym stanie, polecamy użycie Endurance żel, który świetnie pielęgnuje, zachowuje intensywny czarny kolor opon i w przeciwieństwie do innych tego typu produktów, działa naprawdę długo.

  1. Autoglym Window Clean

Dobra widoczność jest niezbędne dla bezpiecznej jazdy. Fast Glass zawiera wyspecjalizowane substancje przeznaczone do błyskawicznego czyszczenia powierzchni szklanych. Do stosowania wewnątrz i na zewnątrz auta, można nim również czyścić okna z akrylu i innych tworzyw sztucznych. Szybko i łatwo usuwa wszystkie typowe zanieczyszczenia, pozostawiając krystalicznie czyste szyby. Co istotne, nie zawiera cząstek ściernych, wosków ani silikonów, które mogą skutkować zmatowieniami podczas deszczu.

  1. Poorboy’s Natural Look

Jak w prosty sposób zaimpregnować elementy z tworzyw sztucznych? Wystarczy sięgnąć po Natural Look, idealny środek do pielęgnacji tworzyw i kokpitów. Zawiera specjalnie opracowany filtr UV, który zabezpiecza powierzchnię. Daje eleganckie, satynowe wykończenie. Jego zapach jeszcze bardziej uprzyjemnia pracę z nim.

  1. Koch Chemie – Nano Magic Plast Care

Tworzywa sztuczne z zewnętrznej strony pojazdu oraz opony bardzo dobrze pielęgnował będzie Nano Magic Plast Care. Zabezpieczy je przed blaknięciem, przywróci im zadbany wygląd. Łatwy w użyciu, sprawdzi się w rękach nawet największego laika.

 

 

Dotarliśmy do końca! Mamy nadzieję, że nasza lista będzie Wam pomocna, jeśli zastanawiacie się, po jakie produkty sięgnąć, aby były one najlepsze dla Waszego pojazdu. Na koniec dodamy jedynie, że sami jesteśmy niezwykle wymagającymi konsumentami, którzy od dobrego kosmetyku wymagają nie tylko świetnych efektów, lecz również prostoty użycia i długotrwałego działania. Równie ważną rzeczą jest dla nas także wydajność specyfiku, która często skutecznie rekompensuje nieco wyższą cenę.

* Wybraliśmy dla Was te produkty, których z powodzeniem używać możecie w domowych warunkach i są one szeroko dostępne. Ze względów oczywistych nie mówimy o specyfikach, które zastosowanie znajdują jedynie w profesjonalnych studiach detailngowych.

_________________________________________________________________

Artykuł nie jest sponsorowany. Wszelkie opinie w nim zawarte są naszymi własnymi.