Minisłownik detailingu

Minisłownik detailingu jest niejako rezultatem naszych pragnień, ażeby uświadomić Wam, że dbanie o pojazd to nie tylko odkurzenie wnętrza i odwiedzenie osiedlowej myjni od czasu do czasu. Możecie fachowo, a przy tym samodzielnie pielęgnować swój samochód, co przy użyciu odpowiednich technik i środków jest czynnością niezwykle przyjemną! Aby jednak praca szła łatwo i miło, należy sięgać po profesjonalne produkty i sposoby, które choć nierzadko skomplikowane w nazwie, potrafią zdziałać cuda. W zapoznaniu się z obcymi dotąd terminami z tematyki detailingu pomożemy Wam, tworząc serię wpisów, w których wyjaśnimy nawet najbardziej zagmatwane pojęcia. Zatem, do dzieła!

Na początek, wedle logiki, przyjrzymy się pierwszej literze alfabetu, pod którą kryją się takie pojęcia, jak:

All In One All in 1 Resin Wax Polish – “wszystko w jednym”, czyli produkt, w składzie którego znajdziemy cząsteczki polerujące, czyszczące oraz zabezpieczające. Przeznaczony jest on do pielęgnacji powłoki lakierniczej, w szybki i łatwy sposób poprawia jej wygląd. Ze względu na prostotę zastosowania nie da tak dobrych efektów, jak wykonanie pełnej korekty lakieru, jednak z pewnością sprawdzi się w rękach osoby początkującej w kwestii autodetailingu. Specyfiki tego typu najczęściej posiadają formułę mleczka, które aplikuje się na uprzednio umyty oraz osuszony pojazd. W zależności od zaleceń producenta, all in one nakładamy przy pomocy mikrofibry Shine Car Detailing Mikrofibra Blue, bądź pada gąbkowego Shiny Garage Cutting Oval Applicator.

All Pourpose Cleaner (APC) Shiny Garage Lime APC – uniwersalny środek czyszczący przeznaczony do każdego rodzaju powierzchni. Sprawdzi się zarówno do czyszczenia np. podsufitki, silnika, jak i elementów plastikowych czy też tapicerki. Zazwyczaj występuje w formie koncentratu, który należy rozcieńczyć wodą, bądź gotowego już produktu w sprayu.

 

Na kolejną porcję wiedzy zapraszamy Was już niedługo!